x 

Prázdny košík

Na ručne maľované oblečenie používam tieto typy farieb, ktoré kombinujem a miešam. Ručne maľované obrázky sú síce odolné voči vypraniu až do 60°C, ja ale odporúčam riadiť sa poknymi uvedenými nižšie. 

Farba IDEA
Idea stoffa sú kvalitné farby na textil s výbornou krycou schopnosťou vyrobené na vodnej báze. 

Farba Nerchau
Vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentami. 

Fixa Nerchau
Fixa je vhodná k maľovaniu na prírodný i zmesový textil.

Farba Amsterdam Deco Textile
Nepriehľadné farby založené na vodnej báze.

Pre svoje výrobky som zvolila digitálnu technológiu potlače. Farby sú na textil nanášané priamym vstreknutím, čím dosiahne potlač mäkkosť a dokonalé prilnutie k textilu, následne je tepelne fixovaná.

Digitálna potlač textilu je jednou z najmodernejších technológií, obrázky sú ostré a veľmi dobre kryjú aj na tmavom textile. Postupne by som však rada vyskúšala aj iné technológie, ako napríklad výšivky, sublimáciu a pod..

Materiál oblečenia je zvolený na základe vlastností, funkčnosti, ale aj bezpečnosti. Tričká sú z čistej 100% bavlny, špeciálne eko tričká sú zo 100% česanej organickej bavlny, bez bielenia a použité gombíky sú bezniklové. Mikiny sú zmesou bavlny a predzrážaného polyesteru pol na pol. Zástera či šaty sú vyrobené z väčšieho podielu syntetiky, 65% tvorí polyester a 35 % bavlna. Vetrovky sú vyrobené zo špeciálneho technického vlákna Taffeta® nylon, ktorý je 100% odolný voči vode ale aj vetru. Ide o veľmi ľahký a skladný materiál, vďaka systému K-Way® sa dá vetrovka ľahko zbaliť do malého vrecka a môžete ju so sebou pohodlne nosiť. Špeciálne bol zvolený bezpečný materiál pre oblečenie najmenších, body pre bábätká sú vyrobené zo 100% česanej organickej bavlny, gombíky na zapínanie sú bez prímesí niklu, podbradníky sú zo 100% bavlny.

Každá mama chce pre svoje deti len to najlepšie. Biobavlna  je ako stvorená na detské oblečenie a doplnky pre deti tej najvyššej kvality.

Čo je BIO bavlna?

100% Bio bavlna  je v súčasnosti jedna z najvyhľadávanejších bavlnených látok. Od bežne používanej bavlny sa líši najmä spôsobom pestovania. Biobavlna sa pestuje (alebo inak nazývaná aj organická bavlna) je zásadne bez použitia chemických látok ako sú chemické pesticídy, herbicídy, insekticídy, hnojivá. Povolené sú jedine bio hnojivá, na škodcov sú nasádzaní ich prirodzení nepriatelia a užitočný hmyz. Burina sa odstraňuje výhradne mechanicky, rukami a motykami. Pestovanie ale aj spracovanie bio bavlny na jej finálny produkt, ktorým je 100% BIO bavlna metráž je prísne sledované.

Aké výhody má BIO bavlna?

100% BIO bavlna  má množstvo výhod oproti konvenčne pestovanej bavlne, spomenieme aspoň tie najvýznamnejšie:

  1. Vďaka prirodzenému zloženiu a chemickému nenarušeniu vlákien vydržia dlhšie

  2. Biobavlna je pevnejšia a zároveň mäkkšia a príjemná na dotyk

  3. Bio bavlna  je vhodná aj pre najmenších (0+)

  4. Okrem toho, že použítím BIO bavlnenej látky pomáhame sebe a svojim blízkym, veľkou mierou sa podieľame na ochrane a šetrnom zaobchádzaní so životným prostredím.

Pri ošetrovaní a čistení textilu je potrebné zohľadniť nielen použitý materiál k výrobe, ale aj vlastnosti a možnosti potlače a textilných farieb. Preto odporúčam prať oblečenie v pračke pri teplote max. 30°C, neodporúčam čistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max. 110°C a z opačnej strany potlače. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a agresívnych bieliacich prostriedkov. Nesušiť v sušičke.

Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače, za čo predajca nenesie zodpovednosť.

Symboly starostlivosti o oblečenie nájdete taktiež na každom mojom výrobku, vytlačené sú na zadnej strane krku z vnútornej strany.

 

 

Pozri tiež ...

tukan

Pozrite si ponuku detských batikovaných tričiek so zvieracími motívmi Jašter, Tukan, Tiger či Vlk ... 

Zistiť viac

BATIKA EDÍCA